Рубрики
Статьи

Розумний будинок і Arduino, або що можна зробити своїми руками

Розумний будинок і Arduino, або що можна зробити своїми руками

 Розумний будинок і Arduino, або що можна зробити своїми руками

Розумний будинок. Почувши це словосполучення більшість людей відразу уявляють будинок, у якого є мізки. Насправді вони правильно його представляють, навіть можна сказати більше: у нього є мізки, руки, інтелект …
В даний час розумний будинок стає вельми актуальною і необхідною системою для заміських котеджів, будинків, дач. Така система буде автоматично підтримувати температуру в будинку із заданою точністю, відрегулює вологість, буде фільтрувати повітря.

До недоліків можна віднести той факт, що оснащення системою розумний будинок може значно позначитися на вашому гаманці. Необхідно буде розробити проект з урахуванням всіх ваших вимог і побажань, закупити обладнання, встановити його на місці, грамотно запрограмувати. Але незважаючи на це система розумний будинок стає популярною день у день, а значить з часом її вартість буде зменшуватися. Або ж можна спробувати втілити концепцію розумного будинку в життя своїми руками, за допомогою пристроїв платформи arduino.
Завдяки різним arduino-датчикам будинок повідомить про рух на прилеглій до будинку території, відкриє і закриє ворота якщо потрібно, нагодує вашого вихованця в відсутності вас. З упевненістю можна сказати, що немає обмеження в можливостях системи розумний будинок, а все обмежується лише вашими потребами і гаманцем. А все перевага в тому, що участь людини в процесі управління господарством зводиться до мінімуму. Все можна зробити у вигляді невеликого пульта управління з компонентів arduino своїми руками . З сенсорним дисплеєм. На ньому вже лише потрібно задати певні параметри для системи (температуру, вологість, освітленість) і далі спокійно відпочивати від важкого дня. Також варто відзначити, що подібна система може істотно зменшити ваші комунальні платежі. За місяць може це і мало відчутно, але за підсумками року економія буде на обличчя.
Наприклад: під час вашої відсутності в заміському будинку взимку система може знизити температуру в приміщенні тим самим зменшивши споживання газу (або іншого палива), а до часу вашого приїзду підігріє ваш будинок до необхідної вам температури. Вам лише необхідно буде вказати час від’їзду і час приїзду, а також необхідні значення температури.
Ще один плюс це можливість оперативно управляти будинком і отримувати дані про його стан за допомогою гаджетів (телефон, ноутбук). Виїхавши у відрядження або ж у відпустку в теплі країни, ви можете контролювати стан вашого будинку на значній відстані за допомогою телефону.
Основна складова розумного будинку — це програмований логічний контролер, в який ми заносимо необхідні нам параметри і програмуємо його дії в різних ситуаціях. Залежно від потреб ми можемо підключати до контролера різні інформаційно-виконавчі механізми: датчики, клапана, двигуна, засувки. Якщо ми хочемо управляти по телефону необхідний GSM модем интертелеком , також вельми корисні будуть акумуляторні батареї забезпечують безперебійну роботу системи під час відсутності електроживлення.