Рубрики
Современная проза

Літературна премія імені М. І. Риленкова

Всеросійська літературна премія імені М.І. Риленкова присуджується щорічно за підсумками конкурсу на здобуття премії російським поетам, письменникам, журналістам, ученим, який створив суспільно значущі твори і вніс великий внесок у вивчення і пропаганду творчості та біографії Н.І. Риленкова.

У конкурсі можуть брати участь автори літературних творів будь-яких жанрових і композиційних форм, автори наукових і дослідницьких робіт в галузі літературознавства, краєзнавства, присвячених творчості і життя Н.І. Риленкова.

Смотрите также:ГДЗ по русскому языку

Смоленська обласна юнацька бібліотека. Літературна премія імені М. І. Риленкова

У січні 2015 року пройшло засідання комісії з присудження Всеросійської літературної премії імені М.І. Риленкова. Лауреатом став відомий на Смоленщині письменник-фронтовик Є.П. Алфімов. Євген Петрович Алфімов (1926) — письменник, журналіст, лауреат премій ім. А.Т. Твардовського (2002) та ім. М.В. Ісаковського (2006), член Спілки письменників (1969 р). У Смоленську пройшли дитинство і юнацькі роки письменника. Додавши собі один рік, він пішов на фронт. У 1953 р закінчив факультет журналістики Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова і був направлений на роботу в Смоленську обласну газету «Робочий шлях», де пропрацював понад тридцять років.

Євген Петрович часто писав на теми культури, про людей праці, про заповідні куточках Смоленщини. Свій літературний шлях розпочав ще в університеті з публікацій віршів у студентській газеті. Перший його розповідь називався «Дорога додому» і був присвячений рідному краю. Тема батьківщини так і залишилася головною у творчості письменника. У московських і смоленських видавництвах вийшли збірки його оповідань і повістей «Ясним ранком», «Тихі ріки», «День завершальний», «Берестяна грамота», «Журавлині кліки», «Дивне поле», «Сонце в плямочках».

Особливе місце у творчості письменника займає повість «Зодчий Федір Кінь», присвячена історії зведення смоленської кріпосної стіни.

Добавить комментарий