Рубрики
Статьи

Чи є сенс в прийомі спортивного харчування

Кожен атлет силових напрямків спорту хоча б чув про спортивне харчування, а для багатьох протеїнові коктейлі, предтрени, гейнери і амінокислоти – незамінна частина тренувального процесу. Однак ставлення більшості людей до спортпиту ділиться в основному на два типи. Одні вважають, що це безглузда витрата грошей і навіть шкода здоров’ю. А інші, навпаки, всі заслуги бодібілдерів і пауерліфтерів приписують добавкам.

Для початку варто розібратися, що дає (або обіцяє дати) спортивне харчування. В описі більшості товарів зустрічаються фрази на кшталт «збільшує м’язову масу», «надає рельєфність і промальовування мускулатури», «ефективно спалює жир» і т.д. І деякі помилково вважають, що це станеться мало не за помахом чарівної палички. Насправді, всі ці ефекти можливі виключно за умови регулярних і грамотних тренувань, які націлені на нарощування маси, сепарацію м’язів, жироспалювання тощо. Добавки виконують тільки допоміжну роль.

Сенс в прийомі спортивного харчування безумовно є, але не у всіх випадках. Для прикладу розглянемо базові добавки: гейнер і протеїн. Це білково-вуглеводна суміш і білок відповідно, які існують у вигляді порошку і мають високу концентрацію поживних речовин. Вони вживаються для задоволення потреб атлета в білках і вуглеводах. Однак, є сенс їх приймати тільки в тому випадку, якщо їх недостатньо отримує організм зі звичайної їжі. Іншими словами, якщо вам не складає ніяких труднощів з’їдати достатньо якісного м’яса, молочних продуктів і яєць (або інших джерел), щоб отримати денну норму білка, то тоді в додаткових протеїнових коктейлях, по суті, немає сенсу.

Інша справа, що чимало людей відчуває труднощі в поїданні своєї норми, особливо на масонаборі. Або банально немає часу готувати такі обсяги їжі. В такому випадку гейнер доведеться дуже до речі, так як він добре підходить в якості корисного і смачного перекусу. Головне, не заміняти спортивними добавками весь раціон або його більшу частину.

Більш вузькоспеціалізовані добавки резонно вживати для досягнення конкретної мети або завдання. Наприклад, креатин допоможе збільшити м’язову витривалість, а карнітин – зменшити жировий прошарок.

Спортивне харчування покликане заповнити нестачу поживних речовин, одержуваних зі звичайних продуктів. Також атлетичні добавки прискорюють прогрес в досягненні конкретної спортивної мети. В цілому, спортпит є сенс приймати як доповнення до тренувань.

Джерело: https://mycity.mk.ua/inform/inform-18/yak-shvidko-prosushitisya-do-lta