Рубрики
Статьи

3D ручки

Сегодня на рынке инноваций есть продукт, который позволяет всем творческим личностям выразить себя новым, более современным способом. Это так называемые 3d ручка. Принцип роботи у них простий — розігрітий пластик видавлюється під тиском через вузьке сопло і твердне на повітрі. Зачепити видавлений матеріал можна за будь-яку поверхню, навіть гладку: папір, тканину, пластмасу. Пристрій може успішно використовуватися для декору предметів побуту, наприклад, планшетів або  смартфонів (досить просто намалювати нову прикрасу прямо на поверхні). 3D ручка  може створювати тривимірні моделі і їх частини, які згодом будуть їй же і скріплюватися, а може зовсім застосовуватися для ремонту точкових пошкоджень пластикових поверхонь.

Різні модифікації  3D ручки  можуть мати і різні настройки, відрізнятися за швидкістю і температурі нагріву. Як  витратного матеріалу  практично завжди використовується  ABS  пластик. Останній продається як набори для 3д ручки або в котушках і може бути будь-якого кольору. Другий «расходник» застосовується рідше, це так званий  PLA  або  біопластик . Багато моделей просто не передбачають його використання. Сьогодні на ринку є чимало і зовнішніх модифікацій: тонкі і об’ємні, зручні і не дуже, компактні і так далі. Принцип дії залишається у всіх приблизно однаковим.

Незважаючи на те, що  3D ручка  вважається безпечним пристроєм, все ж не рекомендується пропонувати її в якості дитячої іграшки для дошкільнят без нагляду батьків. Та й ті, хто постарше повинні віддавати собі звіт, що деякі частини пристрою мають дуже високу температуру під час роботи. З них є без розтину корпусу — перо (кінчик  3д ручки,  через який проводиться викид пластика). У той же час для підлітків забави з подібним предметом підуть тільки на користь. Формування тривимірних моделей власними руками дозволить розвинути просторове мислення. Для дорослих же  3D ручка  відмінний спосіб позбутися на деякий час від нудьги або виділитися перед знайомими.